Nedjelja, 2 augusta 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

This post is also available in: English

Kako je saopćeno iz Tužilaštva BiH, uhapšeni su Drago Predojević, Dragutin Vukša, Miroslav Panić, Ranko Došenović te Simo i Boško Ćurguz.
Oni su osumnjičeni da su, kao pripadnici Vojske Republike Srpske (VRS), u ljeto 1992. godine počinili zločine nad civilima na području Sanskog Mosta.
“Osumnjičeni su za mučenje, zlostavljanje, premlaćivanje i nanošenje teških fizičkih i psihičkih ozljeda žrtvama bošnjačke nacionalnosti”, navodi se u saopćenju Tužilaštva BiH.
Tužilaštvo će nakon saslušanja odlučiti da li će za njih biti predložen pritvor.
Najčitanije
Saznajte više
Obilježavanje godišnjice zločina u Budimu kod Sanskog Mosta
Porodice žrtava iz zaseoka Budim kod Sanskog Mosta obilježit će 34. godišnjicu zločina sjećanjem na 14 ubijenih civila porodice Alibegović.
Tim UN-a u BiH podržao povrat PDV-a na pomagala za osobe s invaliditetom
Tim Ujedinjenih nacija u Bosni i Hercegovini podržao je zakonodavnu inicijativu za povrat PDV-a na ortopedska, slušna i vidna pomagala, ocjenjujući da bi smanjenje njihovih troškova uklonilo važne finansijske prepreke i unaprijedilo samostalan život, inkluziju i ostvarivanje prava osoba s invaliditetom.
Osumnjičeni Poljak s jasnom namjerom došao u Međugorje