Četvrtak, 30 jula 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

This post is also available in: English

Iz Tužilaštva BiH je saopćeno da je Petković osumnjičen da je zločine počinio kao pripadnik Vojske Republike Srpske (VRS).

Petković je osumnjičen da je zločine izvršio nad civilima nesrpske nacionalnosti u sarajevskim naseljima Nahorevo i Kromolj u junu i julu 1992. godine.

Nakon saslušanja u Tužilaštvu BiH bit će odlučeno da li će za njega biti predložen pritvor.

Najčitanije
Saznajte više
Određen pritvor osumnjičenom za oštećenje vjerskih simbola u Međugorju
Sud Bosne i Hercegovine je, po prijedlogu Državnog tužilaštva, odredio pritvor državljaninu Poljske Bartłomieju Włodzimierzu Krakowiaku, osumnjičenom za oštećenje vjerskih simbola u Međugorju.
Usvojen Nacrt odluke o ratifikaciji sporazuma o izgradnji plinovoda Južna interkonekcija
Vijeće ministara BiH usvojilo je Nacrt odluke o ratifikaciji Sporazuma između BiH i Hrvatske o izgradnji plinovoda Južna interkonekcija, čiji je predlagač Ministarstvo vanjskih poslova BiH.
Povećanje budžeta za državne pravosudne institucije
Rast negiranja i lobistička kampanja opravdavanja genocida
Kako je vandalizam u Međugorju postao političko pitanje