Utorak, 9 septembra 2025.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

This post is also available in: English

Postupak protiv Đorđića je zbog bolesti već ranije bio odvojen od ostale devetorice optuženih, a nakon smrti postupak je obustavljen.

Kako je ranije rečeno, Đorđić se nalazio u teškom stanju na bolničkom liječenju.

On je bio optužen za ubistva 67 civila u selu Lokanj počinjena u ljeto 1992. godine.

Najčitanije
Saznajte više
Imenovanje odbornika iz Milića za tužioca u Tuzli VSTV ponovo provjerava
Visoko sudsko i tužilačko vijeće (VSTV) na narednoj sjednici će ponovo razmotriti imenovanje Bojana Vukovića, odbornika u Skupštini Opštine Milići, na mjesto tužioca u Tuzlanskom kantonu, potvrđeno je za Detektor.
Trideset godina od zločina u Vozući, još se traga za 129 osoba
Akademijom u Doboju i Maršom “Stazama egzodusa” u Vozući se danas i sutra obilježava 30. godišnjica progona i ubistva srpskih civila s područja Zavidovića, od kojih se još uvijek traga za 129 osoba.
Pronađeni posmrtni ostaci na Grepku kod Foče
U oktobru nova presuda Asimu Sarajliću i ostalima