Subota, 4 oktobra 2025.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

This post is also available in: English

Miloradu Kokotu i Ranku Mrđi, koji su takođe osumnjičeni za ovaj zločin, određene su mjere zabrane napuštanja boravišta, putovanja i sastajanja s određenim osobama, te obavezno javljanje policiji dva puta sedmično.

Četvorica osumnjičenih uhapšena su 23. decembra zbog sumnje da su, kao pripadnici Vojske Republike Srpske (VRS), na području Sanskog Mosta učestvovali u ubistvima, silovanjima i drugim nečovječnim djelima nad žrtvama bošnjačke nacionalnosti.

Nakon saslušanja, Tužilaštvo BiH je za Gorana i Milorada Mrđu zatražilo pritvor, a za drugu dvojicu osumnjičenih mjere zabrane.

Najčitanije
Saznajte više
Staša Košarac i Igor Kalabuhov. Foto: Staša Košarac Instagram
Energoinvest tvrdi da RS ne plaća svoj dio duga, nakon izjave Košarca da će Federacija plaćati ratni dug za plin Rusiji
Dva puta u proteklih nekoliko dana Staša Košarac, ministar vanjske trgovine i ekonomskih Bosne i Hercegovine je, u razgovoru s ruskim zvaničnicima, najavio da će Federacija platiti kompletan dug za prirodni gas prema dobavljačima iz Rusije nastao u ratu, ali iz Energoinvesta podsjećaju da se ovaj dug servisira godinama.
Gradonačelnik Trebinja nabavlja vozilo vrijedno više od 90.000 maraka
Grad Trebinje objavio je tender za kupovinu novog službenog vozila vrijednog blizu 97.000 maraka, bez poreza na dodanu vrijednost, a među specifikacijama je trozonska klima i mjenjač sa sedam brzina.
Podignuta optužnica zbog prijetnji terorizmom u Konjicu