Nedjelja, 23 Februara 2025.
Sedmični pregled našeg najboljeg materijala
_
Newsletter
Prijavom potvrđujete da imate više od 16 godina i slažete se da povremeno primate promotivne ponude za programe koji podržavaju novinarstvo Detektor.ba. Možete se odjaviti ili prilagoditi svoje postavke u bilo kojem trenutku.

This post is also available in: English

“Časni Sude, izjavljujem da nisam kriv”, rekao je Salkić.

Prema optužnici potvrđenoj 10. novembra ove godine, Salkić, nekadašnji pripadnik Armije BiH (ABiH), optužen je za nečovječno postupanje prema civilu koji je bio zatvoren u pritvorskoj jedinici zatvora u Kozlovcu početkom juna 1992. godine.

Državno tužilaštvo je prethodno saopćilo da je Salkić civila tukao, mučio i zlostavljao, nožem mu zasijecao po tijelu, te prijetio da će ga zaklati.

Tužilaštvo BiH je zatražilo da se predmet “Salkić”, s obzirom na težinu, prenese na Kantonalni sud u Tuzli. Odbrana optuženog je saglasna sa ovim prijedlogom.

O ovom prijedlogu, Sud BiH će naknadno donijeti odluku.

Povezane vijesti
Saznajte više
Naredne sedmice izricanje presude Dodiku i Lukiću
U Sudu Bosne i Hercegovine naredne sedmice planirano je izricanje prvostepene presude predsjedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku i bivšem vršiocu dužnosti direktora “Službenog glasnika RS-a” Milošu Lukiću, koji se terete za nepoštivanje odluka visokog predstavnika.
Dodik na sjednici stranke o vraćanju VRS-a, odbacivanju Suda i Tužilaštva BiH, te najavi protesta i mitinga
SNSD smatra da nikakva presuda protiv Milorada Dodika, predsjednika Republike Srpske, ne treba biti donesena, te poziva na mitinge podrške da se usvoje raniji zaključci Narodne skupštine o afirmaciji Vojske Republike Srpske, zakona o nepoštivanju odluka Ustavnog suda BiH, te odbacivanju državnih pravosudnih institucija, rečeno je tokom sjednice Glavnog odbora stranke u Banjoj Luci.
Dežurni policajac nije čuo galamu u stanici u Osmacima
Tužilaštvo traži ponovno suđenje Mustafi Vrapcu