Srijeda, 17 decembra 2025.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

This post is also available in: English

Antoniću je određen pritvor zbog opasnosti od bjekstva i bojazni da bi mogao sakriti dokaze ili uticati na svjedoke i saučesnike.

Državno tužilaštvo sumnjiči Antonića – koji je uhapšen u četvrtak, 27. novembra – da je skupa s drugim osobama učestvovao u zločinima nad bošnjačkim stanovništvom u mjestu Zecovi kod Prijedora.

“Tužiteljstvo BiH provodi istragu o ratnom zločinu nad bošnjačkim stanovništvom u mjestu Zecovi kod Prijedora 1992. godine, kada je ubijeno više od 150 žrtava, od kojih je dio pronađen i identificiran u masovnoj grobnici Tomašica, a ubijeno je i 29 žena i djece, za čijim tijelima se još traga”, saopćeno je iz ovog tužilaštva.

Državni sud je već odredio pritvor trinaestorici osumnjičenih za zločin počinjen u Zecovima.

Najčitanije
Saznajte više
Delimustafić i ostali: Razgovori o provjeri predmeta u sudu
Na suđenju Aliji Delimustafiću i ostalima za nezakonito knjiženje i preprodaju nekretnina te druga djela, nastavljena je reprodukcija razgovora, pribavljenih posebnim istražnim radnjama, koje je vodila Lejla Fazlagić-Pašić s nekim od optuženih i drugim osobama.
Uhapšeni bivši direktor i članica Upravnog odbora Doma penzionera u Tuzli
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona (MUP TK) uhapsili su Mirsada Bakalovića, bivšeg direktora Domu penzionera u Tuzli i Zinaidu Razić Halilović, šeficu Službe za ekonomske, finansijske, računovodstvene i opšte poslove u Domu te članicu Upravnog odbora zbog požara u kojem je početkom novembra smrtno stradalo više osoba.
U januaru završne riječi na ponovljenom suđenju advokatici Vasviji Vidović