Utorak, 7 jula 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

This post is also available in: English

Državno tužilaštvo smatra da su Radomir Marković, Mile Kušić, Dragan Božović, Saša Perković, Radomir Gluhović, Pero Radović, Ilija Vukašinović i Miloš Vukašinović od aprila do kraja septembra 1992. godine počinili ubistva civila bošnjačke nacionalnosti.

Prema optužnici, Marković je tada bio komandir Sočićke čete Rogatičke brigade VRS-a, dok su ostali optuženi bili pripadnici ove brigade.

Oni su uhapšeni 17. oktobra, a dan kasnije Sud im je odredio mjere zabrane putovanja, napuštanja mjesta boravka, te sastajanja i kontaktiranja sa “određenim osobama”.

Najčitanije
Saznajte više
Osuđeni nisu izdržali kazne ni 34 godine nakon ubistva porodice Klapuh
Ferid Klapuh godinama pokušava da dođe do pravde za ubistvo članova njegove porodice, a Državno tužilaštvo ga obavještava da neće provoditi istragu pozivajući se na raniju pravosnažnu presudu u Crnoj Gori, dok pravni stručnjaci ukazuju na mogućnosti za eventualno prenošenje predmeta i pokretanje postupka u Bosni i Hercegovini,
U Sanskom Mostu obilježavanje zločina koje ne poziva na mržnju
Prigodnim programom i polaganjem cvijeća, u Sanskom Mostu će sutra biti obilježene 34 godine od zločina u kojem su preminuli logoraši prilikom prevoženja iz sportske dvorane “Krings“ i “Betonirke“ prema logoru “Manjača“.
Više od 30 nosilaca pravosudnih funkcija nije dostavilo izvještaje o imovini
Ponovno raspisan tender za izgradnju spomenika žrtvama ratnog silovanja
Ustavni sud BiH odbio apelaciju poslanika Narodne skupštine RS-a