Četvrtak, 5 marta 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

This post is also available in: English

Pritvor je određen Stevi, Milosavu, Marijanu i Slavku Jovanoviću zbog sumnje da bi boraveći na slobodi mogli uticati na svjedoke i saučesnike, te uništiti ili prikriti dokazni meterijal.

Jovanovići su uhapšeni prošle sedmice zbog sumnje da su, kao pripadnici Treće podrinjske lake pješadijske brigade Vojske Republike Srpske (VRS), počinili zločin nad civilnim stanovništvom u selu Medoševići.

Tužilaštvo BiH Stevu i Milosava Jovanovića sumnjiči da su 4. juna 1992. ubili ženu bošnjačke nacionalnosti, starosti preko 80 godina, a potom zapalili kuću.

Osim toga, Milosav, Marijan i Slavko Jovanović su osumnjičeni da su početkom juna 1992. učestvovali u ubistvu pet civila bošnjačke nacionalnosti, uključujući dvoje djece.

Najčitanije
Saznajte više
Usvojena ažurirana Komunikacijska strategija VSTV-a
Visoko sudsko i tužilačko vijeće (VSTV) je drugog dana zasjedanja usvojilo ažuriranu Komunikacijsku strategiju, te novi akcioni plan za njeno provođenje.
Optužnica protiv ruskog dobrovoljca iz Modriče vraćena na doradu
Sud Bosne i Hercegovine je Državnom tužilaštvu vratio na uređenje optužnicu protiv Darija Ristića, ruskog dobrovoljca iz Modriče kojem se stavlja na teret protivzakonito formiranje i pridruživanje stranim paravojnim ili parapolicijskim formacijama, saznaje Detektor.
Naredne sedmice konačna presuda advokatici Vasviji Vidović
Suđenje za odavanje službene tajne počinje krajem marta