Srijeda, 29 jula 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

This post is also available in: English

Kako se navodi u optužnici, Đukić je zločine vršio kao rezervni policajac Stanice javne bezbjednosti (SJB) u Kotor-Varoši i stražar u zatvoru koji se nalazio iza zgrade Osnovnog suda, gdje su bile i prostorije Teritorijalne odbrane (TO).

“Đukić je s drugim pripadnicima srpske vojske i policije učestvovao u ubistvu, nanošenju tjelesne i duševne boli i nečovječnom postupanju prema civilima hrvatske i bošnjačke nacionalnosti koji su bili nezakonito zatvoreni”, navodi se u optužnici.

Najčitanije
Saznajte više
Kako je vandalizam u Međugorju postao političko pitanje
Iako je istraga pokazala da vandalizam u Međugorju nije bio međunacionalno motivisan, prve reakcije pojedinih političara predstavile su ga kao napad na Hrvate i katolike u Bosni i Hercegovini, što doprinosi političkim tenzijama i produbljivanju podjela.
Lokalne zajednice pozvale na jačanje povjerenja i društvene kohezije
Partnerske zajednice okupljene u projektu “Jačanje povjerenja i kohezije u zajednicama u Bosni i Hercegovini – Možemo bolje“ poručile su da se trajni mir, povjerenje i društvena kohezija mogu graditi jedino zajedničkim djelovanjem institucija, civilnog društva i građana.
BHRT dobio pomoć od šest miliona KM, problemi i dalje ostaju