Ponedjeljak, 18 maja 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

This post is also available in: English

Tužilaštvo BiH je saopštilo da je Šekarić prekršio mjere zabrane tako što je putovao u Srbiju i tamo se nalazio sa svjedocima, te je na području Goražda upućivao prijetnje zaštićenim svjedocima S-2 i S-4.

On je zadržan do odluke Suda BiH o prijedlogu za određivanje pritvora.

Šekarić, bivši pripadnik Teritorijalne odbrane (TO) i paravojne formacije “Osvetnik”, optužen je za učešće u napadu na selo Lozje (općina Goražde), te za ubistva, silovanje i fizičko zlostavljanje nesrpskih civila u Višegradu.

Suđenje Šekariću je počelo u martu, a Sud BiH mu je početkom godine odredio mjere zabrane kontaktiranja sa svjedocima i napuštanja BiH.

Najčitanije
Saznajte više
Stopirana optužnica za zločine u Sanskom Mostu i na Manjači očekuje se do početka jula
Rok za donošenje tužilačke odluke u predmetu za ratni zločin u Sanskom Mostu i na Manjači, koji se vodi u Tužilaštvu BiH i u kojem je ranije glavni tužilac stopirao donošenje odluke, jeste 1. juli, potvrđeno je za Detektor iz ove pravosudne institucije.
Predmet za zločine u Živinicama prebačen tuzlanskom Kantonalnom sudu
Predmet Enesa Gurde i Nihada Čamdžić-Brčaninovića zvanog Mrakan za nečovječno postupanje prema civilima srpske nacionalnosti zatvorenim u objektima na području Živinica i okoline tokom 1992. godine, prenesen je na postupanje Kantonalnom sudu u Tuzli, potvrđeno je za Detektor.
Debevec se žalio na nepropisno ponašanje uposlenika Suda BiH
Odbijena disciplinska tužba protiv sudije iz Doboja