Četvrtak, 20 Marta 2025.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

This post is also available in: English

Tužilac Miroslav Janjić je kao razlog za jednomjesečno produženje pritvora naveo opasnost od utjecaja na saučesnike i svjedoke.
“Državno tužilaštvo vrši radnje da se locira jedna osoba koja živi u Austriji. Ako bi bio na slobodi, osumnjičeni bi imao motiv da utiče u pogledu davanja iskaza ove osobe”, kazao je Janjić.
Janjić je istakao da mjere zabrane za Đojića ne bi bile dovoljne, te da bi on mogao pobjeći u Hrvatsku, gdje živi njegova kćerka, ukoliko bi bio pušten na slobodu.
Branilac Kenan Ademović je rekao kako je istraga za ovaj zločin počela 2007. godine i da je Tužilaštvo imalo dovoljno vremena da ispita svjedoke i saučesnike. Dodao je da je osumnjičeni mogao do sada pobjeći da je to želio.
“On ima nekretnine u BiH. Cijelo vrijeme živi na istoj adresi. Uhapšen je na kućnom pragu i nije se nikada krio”, kazao je Ademović.
Đojić je uhapšen 4. septembra ove godine prema nalogu Tužilaštva Bosne i Hercegovine.
On je osumnjičen da je silovao i seksualno zlostavljao jednu žensku osobu s područja Odžaka.
Najčitanije
Saznajte više
Predrag Jelača i Mehemdalija Osmić na salsušanju red parlamentarnom Komisijom za borbu protiv korupcije
Dodik obećavao da će srediti sve za novu zgradu UIO-a u Banjoj Luci, tvrdi penzionisani sindikalac
Milorad Dodik je obećao da će “srediti sve” za pravljenje nove zgrade Uprave za indirektno oporezivanje (UIO) u Banjoj Luci, kazao je tokom parlamentarnog saslušanja o kupovini novog prostora za sjedište ove institucije bivši prvi predsjednik sindikata Uprave.
Vijeće ministara nije raspravljalo o stanju u SIPA-i
Na sjednici Vijeća ministara Bosne i Hercegovine trebala je biti razmatrana situacija u Državnoj agenciji za istrage i zaštitu (SIPA) ali, prema riječima predsjedavajuće Borjane Krišto, za to nije postojala volja ministara Staše Košarca i Srđana Amidžića.
SIPA-u napustila dvojica uposlenika, a ne 20 kako tvrdi Karan