Srijeda, 14 januara 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

This post is also available in: English

Vještak Željko Karan je na suđenju Harizu Habiboviću kazao da je prisustvovao ekshumaciji jednog tjela u Stuparima kod Kladnja, za koje je kasnije DNK analizom utvrđeno da je Ladimir Dragić.

“Pregledom tijela je utvrđen prijelom dva lijeva rebra”, rekao je Karan, dodavši da je ostale nađene degenerativne promjene na kostima uzrokovala starost ili postmortalno stanje.

Vještak je kazao da ne može govoriti o neposrednom uzroku smrti.

Tužilac Tužilaštva BiH Dragan Čorlija je rekao da u izvještaju sa lica mjesta nema opisa rana u predjelu rebara. Vještak je odgovorio da prijelomi rebara ne moraju biti vidljivi izvana.

Hariz Habibović je optužen da je, u svojstvu rezervnog policajca Stanice policije “Stupari”, početkom juna 1992. zajedno sa još dvije osobe učestvovao u premlaćivanju Ladimira Dragića, koji je dobio teške tjelesne ozljede. Istu večer Dragić je izvršio samoubistvo vješanjem.

Suđenje se nastavlja 8. oktobra.

Najčitanije
Saznajte više
Vraćena na doradu optužnica za zločine u Doboju
Optužnica protiv Seada Arnautovića i Samira Mehinovića za zločine u Doboju vraćena je Tužilaštvu Bosne i Hercegovine na doradu zbog nedostataka i nejasnoća u činjeničnom opisu, potvrđeno je iz Državnog suda za Detektor.
Markočević za naknadu štete potražuje više od 260.000 maraka
Nakon što je pravomoćno oslobođen optužbi za zločine počinjene na području Teslića, Predrag Markočević u tužbenom zahtjevu od države traži više od 260.000 maraka zbog neosnovanog lišenja slobode i izgubljene dobiti, čemu se protiv Pravobranilaštvo Bosne i Hercegovine.
Podignuta optužnica protiv Amira Pašića zbog psihičkog nasilja
Sredinom februara disciplinski postupak protiv Ranka Debevca
Vidović Vasvija: Konačna presuda sredinom februara
Predmet za nesreću u Donjoj Jablanici vraćen Tužilaštvu HNK-a