Utorak, 21 aprila 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

This post is also available in: English

Kuljićev advokat Veljko Čivša je rekao da optuženi nije mogao doći s obzirom da se trenutno nalazi u bolnici u Trebinju zbog problema s plućima.

Kuljiću se sudi zajedno s Goranom Vujovićem, Miroslavom Dukom i Željkom Ilićem, nekadašnjim pripadnicima Stanice javne bezbjednosti (SJB) Bileća.

Prema optužnici, Vujović je bio načelnik SJB-a Bileća, Duka komandir stanice, a Kuljić i Ilić policajci.

Vujoviću i Duki je na teret stavljeno da su 1992. godine omogućili i organizovali zatvaranje civila bošnjačke i hrvatske nacionalnosti u zgradu SJB-a i Đački dom u Bileći. Ilić je optužen za učešće u zlostavljanju zarobljenika, dok je Duki Kuljiću, pored zlostavljanja, na teret stavljeno i ubistvo.

Nastavak suđenja zakazan je za 15. juli.

Najčitanije
Saznajte više
Krivična prijava zbog murala Slobodana Praljka u Mostaru
Sanel Kajan, zastupnik u Predstavničkom domu Federalnog parlamenta, podnio je treću krivičnu prijavu Državnom tužilaštvu protiv nepoznatih osoba zbog postojanja osnovane sumnje da su počinili izazivanje nacionalne, rasne i vjerske mržnje, razdora i netrpeljivosti zbog murala presuđenog ratnog zločinca na području Mostara.
Obustavljen postupak protiv Luke Babića
Državni sud je zbog smrti obustavio postupak protiv Luke Babića, optuženog za zločine počinjene na području Žepča, potvrđeno je Detektoru iz Suda.
Radislav Krstić još uvijek nije zaprimio novu optužnicu
Poruka solidarnosti ratnih veterana u Sovićima i Doljanima
Djeca rođena kao posljedica ratnog silovanja dobila prioritet u ostvarivanju prava