Srijeda, 20 maja 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

This post is also available in: English

Tužilac Behaija Krnjić kazao je Sudskom vijeću da mu je kolegica Vesna Budimir, koja vodi ovaj predmet, neposredno prije suđenja saopćila da ne može doći jer se razboljela.

Zbog nedostatka vremena, kako je pojasnio, niko od tužilaca nije se mogao pripremiti za saslušanje svjedoka.

Bojadžiću se sudi za premlaćivanje, seksualno zlostavljanje i silovanje osoba hrvatske nacionalnosti koje su tokom 1993. godine bile zatvorene u jablaničkom muzeju “Bitka na Neretvi”.

Nastavak suđenja zakazan je za 27. februar.

Najčitanije
Saznajte više
U prvom čitanju usvojen Prijedlog zakona o Sudu BiH i Apelacionom sudu
Zbog nepostojanja entitetske većine nije usvojen Prijedlog zakona o Visokom sudskom i tužilačkom vijeću u Predstavničkom domu Parlamenta BiH, dok je u prvom čitanju usvojen Prijedlog zakona o Sudu Bosne i Hercegovine i Apelacionom sudu.
Resocijalizaciju Jašarevića otežavali ideologija i složena struktura ličnosti
Svjedokinja Tužilaštva Bosne i Hercegovine na suđenju Mevlidu Jašareviću, ranije osuđenom za teroristički napad u Sarajevu, a optuženom zbog prijetnji službenim licima, izjavila je da su u njegov proces resocijalizacije bili uloženi veliki kapaciteti, ali da su periodi njegove saradnje bili veoma kratki zbog njegove ideologije i "složene strukture ličnosti".
Debevec i ostali: I danas saslušanje svjedokinje pod imunitetom
Zatražena disciplinska odgovornost sudije iz Jajca