Nedjelja, 23 Februara 2025.
Sedmični pregled našeg najboljeg materijala
_
Newsletter
Prijavom potvrđujete da imate više od 16 godina i slažete se da povremeno primate promotivne ponude za programe koji podržavaju novinarstvo Detektor.ba. Možete se odjaviti ili prilagoditi svoje postavke u bilo kojem trenutku.

This post is also available in: English

“Glavni tužitelj Goran Salihović je razmotrio ostavku, razgovarao sa tužiteljicom Budimir i udovoljio njenom zahtjevu, prihvativši ostavku”, kazao je Boris Grubešić, portparol Tužilaštva BiH. 

O razlozima ostavke Vesne Budimir u Tužilaštvu nisu htjeli govoriti.

Gordana Tadić je za tužiteljku Tužilaštva BiH imenovana u novembru 2013. godine.    

Vesna Budimir ostaje obavljati funkcije tužiteljke i zamjenice glavnog tužioca, na koju ju je imenovao Visoki sudski i tužilački savjet (VSTS).  

Iz ove institucije su pojasnili da je Budimir dala ostavku na poziciju rukovodioca Posebnog odjeljenja, kao i koordinatora aktivnosti za provođenje Državne strategije za rad na predmetima ratnih zločina u ime Tužilaštva BiH, o čemu je obavijestila i predsjednika VSTS-a BiH, koji je i predsjedavajući Nadzornog tijela za praćenje provođenja Državne strategije.

Povezane vijesti
Saznajte više
Naredne sedmice izricanje presude Dodiku i Lukiću
U Sudu Bosne i Hercegovine naredne sedmice planirano je izricanje prvostepene presude predsjedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku i bivšem vršiocu dužnosti direktora “Službenog glasnika RS-a” Milošu Lukiću, koji se terete za nepoštivanje odluka visokog predstavnika.
Dodik na sjednici stranke o vraćanju VRS-a, odbacivanju Suda i Tužilaštva BiH, te najavi protesta i mitinga
SNSD smatra da nikakva presuda protiv Milorada Dodika, predsjednika Republike Srpske, ne treba biti donesena, te poziva na mitinge podrške da se usvoje raniji zaključci Narodne skupštine o afirmaciji Vojske Republike Srpske, zakona o nepoštivanju odluka Ustavnog suda BiH, te odbacivanju državnih pravosudnih institucija, rečeno je tokom sjednice Glavnog odbora stranke u Banjoj Luci.
Dežurni policajac nije čuo galamu u stanici u Osmacima
Tužilaštvo traži ponovno suđenje Mustafi Vrapcu