Nedjelja, 7 septembra 2025.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

This post is also available in: English

Odlukom Suda BiH, Rackoviću su određene mjere zabrane napuštanja mjesta boravišta, putovanja van BiH i sastajanja sa određenim osobama.

“Izrečene mjere zabrane mogu trajati dok za tim postoji potreba, a kontrola opravdanosti vršit će se svaka dva mjeseca. U slučaju da osumnjičeni prekrši neku od mjera, može mu se odrediti mjera pritvora”, stoji u odluci Suda BiH.

Tužilaštvo BiH je zatražilo da se Rackoviću odrede mjere zabrane na ročištu održanom u srijedu, 11. septembra, ali se Odbrana ovom prijedlogu usprotivila, ocijenivši da su mjere prestroge.

Najčitanije
Saznajte više
Pronađeni posmrtni ostaci na Grepku kod Foče
Tokom ekshumacije na lokalitetu platoa Grebak u općini Foča, pronađeni su posmrtni ostaci jedne osobe, saopćeno je iz Tužilaštva Bosne i Hercegovine.
Tužiteljicu iz Banjaluke terete za kašnjenje u postupanju u predmetima
Na pripremnom ročištu prihvaćeni su predloženi dokazi u disciplinskom postupku pokrenutom protiv tužiteljice iz Banjaluke Tanje Mrđe, kojoj je na teret stavljeno kašnjenje u postupanju u predmetima.