Ponedjeljak, 17 Marta 2025.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

This post is also available in: English

Optužnica Tužilaštva BiH je potvrđena protiv Nusreta Muhića, bivšeg šefa grupe za sprečavanje kriminaliteta Stanice javne bezbjednosti (SJB) Kladanj, Osmana Gogića, nekadašnjeg vojnog policajca u Kladnju,  Zijada Hamzića, bivšeg komandira čete TO Stupari, Ramiza Halilovića, bivšeg policajca a kasnije komandira Odjeljenja vojne policije u Stuparima, te Nedžada Hodžića i Hariza Habibovića, bivših rezervnih policajaca u Stuparima.

Njima je na teret stavljeno učešće u protivzakonitom zatvaranju srpskih civila i nečovječno postupanje od maja 1992. do polovine mjeseca jula 1993. godine.

U ovom predmetu optuženi su i Safet Mujčinović, bivši komandir Policijske stanice (PS) Stupari, i Selman Busnov, nekadašnji načelnik SJB u Kladnju, zbog propuštanja da spriječe ili kazne radnje podređenih.   
                                                                                                                                                                                
                                                                                                                                    A.J.

Najčitanije
Saznajte više
Raspisana potjernica za Dodikom, Viškovićem i Stevandićem
Raspisana je potjernica za predsjednikom Republike Srpske Miloradom Dodikom, premijerom ovog entiteta Radovanom Viškovićem, te predsjednikom Narodne skupštine RS-a Nenadom Stevandićem, potvrđeno je nezvanično Detektoru iz Granične policije BiH.
Memić i ostali: Šteta zbog izgradnje objekta
U nastavku suđenja za zloupotrebe položaja prilikom građevinskih poslova na Ilidži, svjedokinja Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu je kazala da je uslijed gradnje objekta “Malak“ štetu pretrpio Univerzitet SSST.