Srijeda, 20 maja 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

This post is also available in: English



Živkovića su u petak, 16. juna, uhapsili pripadnici Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) pod sumnjom da je počinio zločin protiv čovječnosti.

On je osumnjičen da je u maju 1992. godine počinio zločin nad bošnjačkim stanovništvom u selu Hranča (opština Bratunac).

U napadu na ovo selo 3. maja 1992, ubijene su četiri osobe, među kojima i djevojčica od šest godina, a devet osoba je zarobljeno, odvedeno i niko od njih više nije viđen živ. Hranča je napadnuta i šest dana poslije, kada je ubijeno najmanje 14 osoba.

Najčitanije
Saznajte više
Jasminka Knežević sa advokatom Damirom Beglerovićem ispred Posebnog odjela Vrhovnog suda Federacije BiH. Foto: Detektor
Uposlenice MUP-a prisustvovale pretresu kancelarije optužene Jasminke Knežević
Na suđenju suspendovanoj tužiteljici sarajevskog Kantonalnog tužilaštva Jasminki Knežević, optuženoj za odavanje službene tajne, dvije uposlenice Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo potvrdile su da su prisustvovale pretresu njene kancelarije.
Nova koalicija protiv nasilja: Seksualno i nasilje u porodici pogađa jednu od svake tri žene na globalnom nivou
Bosna i Hercegovina se pridružila novoj Međunarodnoj koaliciji za hitno suzbijanje nasilja nad ženama i djevojčicama na globalnom nivou, saopšteno je nakon sastanka osam zemalja članica u Londonu, kao i da je pred našom zemljom u radu na pružanju podrške preživjelima, procesuiranju počinilaca, ali i na prevenciji.