Petak, 20 marta 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

This post is also available in: English

Sudsko vijeće prihvatilo je prijedlog Tužilaštva BiH da se za vrijeme saslušanja svjedokinje isključi javnost zbog zaštite njenog privatnog života.

“Ona je vidno uznemirena i u teškoj je psihičkoj situaciji… Svjedokinja je pretrpjela silovanje i o tome nikad nije govorila porodici, i zato tražim da svjedoči iz druge prostorije i bez prisustva javnosti”, rekao je tužilac Behaija Krnjić.

Iz Odjeljenja za podršku svjedocima su Sudsko vijeće takođe obavijestili o uznemirenosti svjedokinje i da ona ne može podnijeti da bude u istoj prostoriji sa optuženim.

Tužilaštvo BiH tereti Vlahovića da je 1992. godine na području Grbavice, Vraca i Kovačića ubio i sudjelovao u ubistvu više osoba, kao i da je učestvovao u zlostavljanju civila Bošnjaka i Hrvata, kojima je oduzimao novac i druge vrijednosti.

Suđenje bi trebalo biti nastavljeno u ponedjeljak, 19. decembra 2011. godine.

M.T.
Najčitanije
Saznajte više
U aprilu glavna rasprava protiv sutkinje iz Banja Luke
Nakon više pripremnih ročišta okončano je predlaganje dokaza u postupku protiv sutkinje Osnovnog suda u Banjoj Luci Marele Jevtović zbog kašnjenja u izradi odluka i procesnim radnjama, a glavna rasprava zakazana je za april.
Postupak protiv sutkinje iz Sarajeva zbog kašnjenja u donošenju odluka
Ured disciplinskog tužioca najavio je na pripremnom ročištu da će zatražiti utvrđivanje odgovornosti Dijani Jusufović-Kaknjašević, sutknji Općinskog suda u Sarajevu zbog kašnjenja sa donošenjem odluka u sedam predmeta.
Osman Mehmedagić: Nisu pronađeni podaci pod imenom optuženog