Nedjelja, 17 maja 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

This post is also available in: English

Gajić je osumnjičen da je, kao pripadnik Vojne policije Drugog krajiškog korpusa Vojske Republike Srpske (VRS), na području Bihaća učestvovao u ubijanju muškaraca bošnjačke nacionalnosti.

U Tužilaštvu BiH su naveli da će, nakon ispitivanja osumnjičenog, tužilac odlučiti da li će zatražiti da Gajiću bude određen pritvor.

Gajića, koji je rođen u Ključu 1971. godine, pripadnici Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) uhapsili su u Ribniku kod Ključa.

M.T.
Najčitanije
Saznajte više
Kineski radnici na Komanje Brdu. Foto: Anes Asotić
Detektor objašnjava: Ko je kineski “Sinohydro” s kojim Republika Srpska želi proširiti saradnju
Ministar energetike i rudarstva Republike Srpske Petar Đokić razgovarao je s predstavnicima “Sinohydra”, kineske firme s problematičnom reputacijom.
Odgođena odluka o sukobu interesa generalnog sekretara Vijeća ministara
Komisija za odlučivanje o sukobu interesa u institucijama Bosne i Hercegovine skinula je s dnevnog reda tačku nacrta odluke o obustavi postupka protiv Roberta Vidovića, jer nije dostavljen novi materijal.
Debevec se žalio na nepropisno ponašanje uposlenika Suda BiH
Odbijena disciplinska tužba protiv sudije iz Doboja
Odstupanja prilikom dodjele predmeta putem CMS-a u Sudu BiH