Međunarodni mehanizam za krivične sudove (MMKS) uputio je Srbiji predmet protiv Vojislava Šešelja, Miljana Damjanovića, Miroljuba Ignjatovića te Ljiljane i Ognjena Mihajlovića, koji se terete za nepoštivanje suda.
Udruženje žrtava i svjedoka genocida i “Pokret majke enklava Srebrenica i Žepa” uputili su zahtjev Centralnoj izbornoj komisiji Bosne i Hercegovine (CIK BiH) da se poništi registracija za izbore u oktobru 2022. “Srpske radikalne stranke dr. Vojislav Šešelj”, jer u svom nazivu sadrži ime presuđenog ratnog zločinca.
Lider Srpske radikalne stranke Vojislav Šešelj ponovo se kandiduje za skupštinskog poslanika na opštim izborima u Srbiji koji će se održati slijedećeg mjeseca, iako zakonski, kao nekome ko je osuđen za ratni zločin, ne treba da mu bude dozvoljeno da sjedne na poslaničko mjesto.
Čovjek koji je 1992. godine napustio svoj dom u Hrtkovcima u Srbiji nakon što je lider Srpske radikalne stranke (SRS) Vojislav Šešelj raspirio antihrvatsko raspoloženje u ovom selu, danas pokušava da dobije odštetu.
Međunarodni mehanizam za krivične sudove (MMKS) će izricanjem presude Jovici Stanišiću i Franku Simatoviću završiti procesuiranje ratnih zločina počinjenih na području bivše Jugoslavije. Nakon više od 50 presuda za zločine i genocid u Bosni i Hercegovini, ovaj sud ostavlja jedinstvenu građu za historičare i istraživače, ali se istovremeno čini da uticaj tih presuda u zemljama regiona nikada nije bio slabiji.
Iako se tokom ratova 1990-ih na teritoriji Srbije nisu vodile borbe, na hiljade zarobljenika iz Hrvatske zatvoreno je i zlostavljano u logorima u Vojvodini.
Članovi Srpske radikalne stranke (SRS) izbacili su antiratne aktiviste s promocije knjige osuđenog ratnog zločinca Vojislava Šešelja u kojoj se negira genocid u Srebrenici.
Vojislav Šešelj, koji je pravosnažno osuđen za ratni zločin u Hrtkovcima, okupio je grupu pristalica ispred zgrade Višeg suda u Beogradu pred ročište grupi bivših pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske kojima se sudi za ubistva Bošnjaka u Kravici nakon pada Srebrenice 1995. godine.
Predsjednik Mehanizma za međunarodne krivične sudove (MMKS) Carmel Agius odbio je zahtjev predsjednika Srpske radikalne stranke (SRS) Vojislava Šešelja da mu se odobri pravo na žalbu na pravosnažnu presudu kojom je osuđen na deset godina zatvora zbog podsticanja i počinjenja progona Hrvata 1992. u selu Hrtkovci u Vojvodini.
Mehanizam za međunarodne krivične sudove (MMKS) odbio je predsjedniku Srpske radikalne stranke (SRS) Vojislavu Šešelju pravo na žalbu na pravosnažnu presudu kojom je osuđen na deset godina zatvora zbog podsticanja i počinjenja progona Hrvata 1992. u selu Hrtkovci u Vojvodini.