Srijeda, 30 jula 2025.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

Krajem januara ove godine, Mihajlović je ispitan u prostorijama Tužilaštva BiH.

Mihajlović je u martu prošle godine podnio ostavku na mjesto zamjenika glavnog tužioca Tužilaštva BiH, a nekoliko dana nakon toga Ured disciplinskog tužioca suspendovao ga je s mjesta tužioca.

Optužnica je proslijeđena Sudu BiH na potvrđivanje.

Najčitanije
Saznajte više
Odbijena apelacija Mileta Pažina, osuđenog za zločin u Stocu
Ustavni sud Bosne i Hercegovine je, kao neutemeljenu, odbio apelaciju nekadašnjeg pripadnika Hrvatskog vijeća obrane i zapovjednika Civilne zaštite u Stocu Mileta Pažina, osuđenog na godinu i po zatvora zbog zločina prema bošnjačkom civilu, jer mu nije prekršeno pravo na pravično suđenje.
Odbijen zahtjev Ratka Mladića za privremeno puštanje na slobodu
Međunarodni mehanizam za krivične sudove (MMKS) odbio je hitni zahtjev nekadašnjeg komandanta Generalštaba Vojske Republike Srpske Ratka Mladića, osuđenog na doživotni zatvor zbog genocida i drugih zločina počinjenih u Bosni i Hercegovini za privremeno ili uslovno prijevremeno puštanje na slobodu zbog lošeg zdravstvenog stanja.
U Gradačcu ekshumirani nekompletni posmrtni ostaci
U Parizu otvoren spomenik žrtvama genocida u Srebrenici