Petak, 7 Februara 2025.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
_
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

Završna riječ Tužilaštva BiH zakazana je za četvrtak, 20. oktobra.

Dan kasnije planirano je iznošenje završne riječi Odbrane Safeta Mujčinovića, koji je s još šest osoba optužen za zločine počinjene na području Kladnja.

U ponedjeljak, 17. oktobra, trebalo bi da počne dokazni postupak Odbrane Gorana Sarića, optuženog za genocid u Srebrenici.

U srijedu, 19. oktobra, biće održano ročište u postupku protiv Nedžada Hodžića, kome je suđenje za zločine počinjene na planini Igman prekinuto prošle godine, do konačne odluke o njegovoj zdravstvenoj sposobnosti.

Naredne sedmice nastavljaju se suđenja za zločine počinjene u Prijedoru, Zvorniku, Bužimu, Doboju, Mostaru, Srebrenici, Odžaku, Livnu, Čapljini, Ljubuškom, Hadžićima, Tesliću, Kotor Varoši i Sanskom Mostu.

Povezane vijesti
Saznajte više
Vlada Republike Srpske utvrdila Nacrt zakona o posebnom registru nevladinih organizacija
Vlada Republike Srpske je na današnjoj sjednici utvrdila Nacrt zakona o posebnom registru i javnosti rada neprofitnih organizacija.
Više od milion maraka troškova za predmet Delimustafić koji bi trebao krenuti iznova
Troškovi postupka Alije Delimustafića i drugih, kojima se sudi za organizovani kriminal, nezakonito knjiženje i preprodaju nekretnina te druga krivična djela u Kantonalnom sudu u Sarajevu, od 2017. do kraja 2024. godine iznosili su preko 1,2 miliona maraka. Promjenom predsjedavajućeg sudije u predmetu u kojem je optužnica pročitana nakon više od šest godina od potvrđivanja, otvorila se mogućnost da suđenje krene iznova.
Ukinut kućni pritvor optuženom za zločine u Kotor-Varoši
Dodik i Lukić: Schmidtove izmjene vidio nakon potpisivanja ukaza