Utorak, 7 oktobra 2025.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

This post is also available in: English

U obrazloženju zahtjeva za pritvor Tužilaštvo je navelo da postoji opasnost od uticaja na svjedoke i saučesnike koje, kako je naveo tužilac Ćazim Hasanspahić, tek treba identifikovati i locirati.

Tužilac je posebno istakao potrebu zaštite svjedokinje koja je silovana pred očima supruga.

Odbrana se usprotivila prijedlogu za pritvor, navodeći da ne postoji osnovana sumnja ako se realno sagledaju materijalni dokazi. Za odbranu su sporni zapisnici iz istrage, posebno u pogledu prepoznavanja osumnjičenog.

Umjesto pritvora, Odbrana je predložila blaže mjere, naglasivši da je osumnjičeni bolestan i da se brine o majci, te da se nije skrivao.

“Bio sam učesnik ratnih dešavanja… Nisam znao zašto sam uhapšen. Kad su mi pročitali optužbe, imao sam nagon na povraćanje”, rekao je Gojković na ročištu.

On je uhapšen u četvrtak, 27. novembra, na području Rogatice.

Tužilaštvo je saopćilo da je Gojković pod istragom zbog sumnje da je bio saučesnik Veselina Vlahovića Batka, koji je pravosnažno osuđen na 42 godine zatvora zbog zločina počinjenih u sarajevskim naseljima Grbavica, Vraca i Kovačići.

Najčitanije
Saznajte više
Uhapšen Ćenanović koji je na snimku uzvikivao “Tekbir” i još dvije osobe
Policijski službenici Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) su uhapsili tri osobe na području Bihaća zbog postojanja osnova sumnje da su počinili izazivanje narodnosne, rasne i vjerske mržnje, razdora ili netrpeljivosti, saopšteno je iz ove agencije.
Iduće sedmice počinje suđenje za zločine u Banovićima
Suđenje Dervišu Mehinoviću, nekadašnjem komandantu 119. muslimanske brdske brigade optuženom za zločin protiv civilnog stanovništva počinjen na području Banovića, počet će 17. oktobra u Sudu Bosne i Hercegovine, potvrđeno je za Detektor.
Mihajlović: Odbrana traži da suđenje krene iznova
Ko su kandidati na izborima za predsjednika Rrepublike Srpske?