Subota, 20 juna 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

Iz Okružnog javnog tužilaštva u Istočnom Sarajevu su za Detektor naveli da se optuženom stavlja na teret da je 30. januara 2024. godine ispred svadbenog salona “Bukvac” koji se nalazi u Višegradu, teško tjelesno povrijedio G.B.

“Zatvorenom šakom – pesnicom desne ruke udario u predjelu lijeve strane lica, nakon čega je G.B.  od siline udarca pao na asfaltnu podlogu, kojom prilikom je oštećeni G.B. zadobio teške tjelesne povrede”, navodi se u optužnici koju je Okružno javno tužilaštvo dostavilo Detektoru.

O ovom napadu na svom Facebook profilu javnost je obavijestio Nerin Dizdar, ministar raseljenih osoba i izbjeglica Federacije.

Policijska uprava Foča saopćila je ubrzo da su obavijestili dežurnog tužioca Okružnog javnog tužilaštva Istočno Sarajevo koji je događaj okvalifikovao kao “teška tjelesna povreda”, te ovlastio policiju da preduzme sve mjere i radnje s ciljem dokumentovanja i dokazivanja navedenog krivičnog djela.

Simuenović je pušten na slobodu nakon kriminalističke obrade jer razloga za njegovo zadržavanje nije bilo.

 

Najčitanije
Saznajte više
Ratno seksualno nasilje i dalje izvan prioriteta srbijanskog pravosuđa
Procesuiranje seksualnog nasilja počinjenog tokom oružanih sukoba u bivšoj Jugoslaviji pred sudovima u Srbiji je i dalje izuzetno ograničeno i neproporcionalno rasprostranjeno u odnosu na težinu ovih zločina, saopćeno je iz Fonda za humanitarno pravo.
Jasminka Knežević sa advokatom Damirom Beglerovićem ispred Posebnog odjela Vrhovnog suda Federacije BiH. Foto: Detektor
Jasminka Knežević: Godina zatvora i desetogodišnja zabrana rada u pravosuđu
Suspendovana tužiteljica sarajevskog Kantonalnog tužilaštva Jasminka Knežević osuđena je na godinu zatvora i izrečena joj je mjera deset godina zabrane obavljanja dužnosti u pravosuđu zbog odavanja službene tajne.
BIRN BiH/Detektor zapošljava snimatelja/ snimateljku
Nova krivična prijava protiv Damira Došena