Srijeda, 11 marta 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

Disciplinski tužilac Asmir Baćevac obrazložio je da je postupak pokrenut jer je Pantić kao glavna tužiteljica raspisala konkurs, provela postupak za poziciju koja nije sistematizirana, te najavio da će Ured disciplinskog tužioca zatražiti sankciju.

Punomoćnik Dejan Bogdanović kazao je da ostaje kod odgovora na tužbu.

Tužilac Baćevac je predložio 14 materijalnih dokaza, dok je Bogdanović osim materijalnih dokaza predložio saslušanje tužene i dva svjedoka.

“Oba svjedoka su, po navodima tužene, bili na zajedničkom kolegiju 2024. godine kada je aktuelizirano ovo pitanje, jer nije bilo konkursa u Bijeljini. Tada joj je rečeno da podnese zahtijev prema Ministarstvu pravde da se zaposli jedan stručni saradnik”, obrazložio je punomoćnik.

Disciplinska komisija Visokog sudskog i tužilačkog vijeća je prihvatila predložene dokaze i salušanja svjedoka, te je glavna rasprava zakazana za 13. mart.

Najčitanije
Saznajte više
Kajganić u drugi odsjek premjestio tužiteljicu koja je postupala po krivičnoj prijavi protiv njega
Elvira Stanojlović, tužiteljica Tužilaštva Bosne i Hercegovine koja je postupala po prijavi Džermina Pašića podnesenoj protiv glavnog tužioca Milanka Kajganića, njegovom odlukom je premještena u drugi odsjek, potvrdili su izvori Detektora.
Vasvija Vidović osuđena na pola godine zatvora za sprečavanje dokazivanja
Apelaciono odjeljenje Suda BiH osudilo je sarajevsku advokaticu Vasviju Vidović na šest mjeseci zatvora za sprečavanje dokazivanja.
BIRN BiH: Javni poziv za dodjelu malih grantova
Ustavni sud odbio apelacije trojici osuđenih za ratne zločine