Subota, 16 maja 2026.

This post is also available in: English

Navijači fudbalskog kluba iz Bijeljine nedavno su na stadionu tokom utakmice skandirali ime osuđenog ratnog zločinca Ratka Mladića. Onda je taj snimak dijeljen na navijačkim i proruskim Telegram kanalima. Ovakvo skandiranje je zabranjeno zakonom ali i pravilima za odigravanje utkamica. Ali niko u Nogometnom savezu ne želi govoriti zašto ne zaustavljaju veličanje ratnih zločinaca i negiranje genocida na tribinama. U isto vrijeme se u Srebrenici spremaju obilježiti 30. godišnjicu genocida, u kojem je ubijeno više od 7.000 muškaraca i dječaka

Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.
Saznajte više
Droga jača od heroina stiže poštom: Novi izazov za BiH i region
Otkrili smo kako se putem interneta odvija prodaja snažnih sintetičkih droga, dostupnih gotovo na jedan klik, a koje se bez većih prepreka mogu naručiti i u Bosnu i Hercegovinu, Srbiju, Hrvatsku i Crnu Goru. Stručnjaci za Detektor Magazin upozoravaju da internet prodaja ovih droga otvara potpuno novi izazov za policijske agencije, carine i kurirske službe, a i najmanje količine mogu imati smrtonosne posljedice.