Subota, 28 marta 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.
Prostor bivšeg logora “Trnopolje” u Prijedoru. Foto: BIRN BiH

Za Detektor su iz Tužilaštva potvrdili da se Mitrović tereti da je u svojstvu stražara počinio ratne zločine u prijedorskom logoru “Trnopolje” tokom 1992. godine.

Iz Tužilaštva su naveli da se Mitrović nalazi u Sjedinjenim Američkim Državama.

Detektor je pisao da je za Mitrovićem prije skoro četiri godine raspisana međunarodna potjernica.

U Sudu BiH u toku je postupak za mučenja, zlostavljanja i ubistva nesrpskih civila u prijedorskim logorima “Trnopolje” i “Keraterm”, a za što su optuženi Slavko Puhalić, Dragan Škrbić i Rajko Damjanović.

Najčitanije
Saznajte više
Pozivi za strožije kažnjavanje napada i govora mržnje u Mostaru
Iako je jasno da Mostar ima problem s nasilnim incidentima i govorom mržnje koji se često vežu za navijačke grupe, ponavljanje ovakvih incidenata bez brzog i adekvatnog odgovora pravosudnih institucija stvara dojam nekažnjivosti, i pored toga što su ova krivična djela lako dokaziva.
Tužiteljica tvrdi da je prijavljena nakon pokretanja istrage protiv gradonačelnika Bijeljine
Svjedočeći u svoju korist u disciplinskom postupku koji se vodi protiv nje, tužiteljica bijeljinskog Okružnog javnog tužilaštva Sabina Husejnagić izjavila je da je prijava protiv nje podnesena nakon što je pokrenula istragu protiv gradonačelnika Bijeljine.
Preminuo optuženi za zločine u Žepču
Skoro 300 nedostupnih za ratne zločine
Mržnja s tribina u Širokom Brijegu posljedica nereagovanja institucija