Subota, 22 novembra 2025.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

Tužilaštvo BiH teretilo je Kondića da je tokom 1992. učestvovao u organiziranju grupe ljudi i podstrekavanju na počinjenje genocida, te zločina protiv čovječnosti i ratnog zločina na području općine Ključ.

Kondić je bio načelnik Stanice javne bezbjednosti (SJB) Ključ, a za zločine mu je suđeno s Markom Adamovićem i Boškom Lukićem, ali je zbog bolesti postupak protiv njega razdvojen u septembru 2010. godine.

Najčitanije
Saznajte više
UDT još nije pokrenuo postupke protiv sudija i tužilaca koji nisu dostavili izvještaje o imovini
Ured disciplinskog tužioca još uvijek nije pokrenuo postupak protiv sudija i tužioca koji nisu dostavili izvještaje o imovini i interesima.
Vojinu Pavloviću povećana kazna za opravdavanje genocida i veličanje Ratka Mladića
Apelaciono vijeće Suda Bosne i Hercegovine je preinačilo prvostepenu presudu i osudilo Vojina Pavlovića na jedinstvenu kaznu od tri i po godine zatvora za izazivanje nacionalne, rasne i vjerske mržnje, razdora i netrpeljivosti.
Predstavljena Baza sudski utvrđenih činjenica o ratu i prateći materijal za nastavnike