Ponedjeljak, 2 februara 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

Predsjedavajući Sudskog vijeća Zoran Božić kazao je da će S-10 svjedočiti na suđenju zatvorenom za javnost.

Mahmuljin je optužen što nije spriječio ubistva i nečovječna postupanja pripadnika odreda “El-Mudžahidin” na području Vozuće i Zavidovića.

Prema službenom rasporedu Suda BiH, nastavak suđenja zakazan je za 24. januar.

Najčitanije
Saznajte više
Dudaković nije sposoban za suđenje zbog bolesti
Vještaci medicinske struke zaključili su da Atif Dudaković, koji je optužen za zločine na području više krajiških opština, nije sposoban za suđenje zbog zdravstvenih razloga.
Hadžić i ostali: Kad civili više nisu civili
Na suđenju za zločine na području Ilijaša, vještak Odbrane je izjavio da su postavljanjem haubica u selu Čemerno civili dovedeni u opasnost i da u borbenim dejstvima oni gube taj status ukoliko su u neposrednoj blizini.
Lučarević: Divan čovjek sa autoritetom
Peulić i ostali: Materijalni dokazi o svojstvu optuženih
Bužimkić i ostali: Vidio da Nesimović puca u zarobljenike