Nedjelja, 2 novembra 2025.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

Predrag Bajić je rekao u Okružnom sudu u Banjaluci da je uzimao DNK tragove sa pronađenog vozila “audi” koji je korišten tokom pljačke.

“Tragove sam izuzeo u skladu sa zakonom i pravilima. Nekada je nemoguće fotografisati njihovo izuzimanje. Fotografisao sam šire lice mjesta i dijelove vozila”, pojasnio je Bojić.

On je napomenuo da nije fotografisao pakovanje svih dokaza, jer mu to do sada nije bila praksa. Dodao je da mu se treba vjerovati jer je službeno lice.

Tužilaštvo u Banjauci tereti suspendovane specijalce Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske (MUP RS) Vladana Malića, Gorana Paraša te Aleksandra Popovića, kao i Olega Bandu, suvlasnika auto-kuće “Kvatro”, da su 22. septembra 2015. godine izvršili pljačku 617.000 KM “UniCredit banke” iz vozila agencije “Sector Security” na auto-putu Banjaluka – Gradiška.

Nekadašnji šef Odsjeka za suzbijanje razbojništva u Centru javne bezbjednosti (CJB) Banjaluka Milan Savičić je posvjedočio da nema tragova fotografisanja pakovanja dokaza nakon uviđaja.

“Uviđaj smo uradili u skladu sa zakonom, a moja uloga je bila praćenje zakonitosti službenika”, istakao je Savičić.

Nastavak suđenja je 17. maja.

Najčitanije
Saznajte više
Ambasada Ukrajine građanima BiH: Ne odlazite u rusku vojsku, to je tvornica smrti
Rusija je tvornica smrti za strance koje šalje u rat u Ukrajinu, a ti ljudi nisu “dobrovoljci” nego slavom i novcem namamljeni saučesnici u zločinima za koje će biti kažnjeni, rekao je za Detektor Volodimir Bačinski, ambasador Ukrajine u Bosni i Hercegovini.
Vijeće sigurnosti UN-a produžilo mandat misije Althea, Rusija pozvala na eliminaciju OHR-a
Vijeće sigurnosti Ujedinjenih nacija produžilo je mandat Misije Althea u Bosni i Hercegovini za narednih godinu dana. Sve članice Vijeća izrazile su podršku Dejtonskom mirovnom sporazumu i ukazale na postojeću političku krizu u državi, dok je Kina kritikovala rad visokog predstavnika Christiana Schmidta, a Rusija pozvala na "eliminaciju Ureda visokog predstavnika".
Suđenje za zločine u Hrasnici pola godine na čekanju