Subota, 7 februara 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

This post is also available in: English

Osumnjičeni Isaković i Porić se sumnjiče da su u julu 1995. godine na području Bosanske Krupe učestvovali u ubistvu trojice zarobljenih pripadnika Vojske Republike Srpske (VRS).

Prema Tužilaštvu BiH, Isaković je bio komandir, a Porić pripadnik Interventnog diverzantskog voda “Gazije” u sastavu 505. brigade Petog korpusa Armije BiH (ABiH).

Nakon hapšenja, postupajući tužilac će ispitati osumnjičene, te će nakon toga donijeti odluku da li će za njih biti zatražen pritvor ili mjere zabrane.

Najčitanije
Saznajte više
Narativi iz Rusije o nametnutim ponovljenim izborima za predsjednika RS-a
Nakon što su iz Ambasade Ruske Federacije u Bosni i Hercegovini objavili dio brifinga vezan za ponovljene izbore za predsjednika Republike Srpske koji se trebaju održati u nedjelju, sagovornici Detektora kažu da se radi o narativima koji su se mogli čuti i ranije, kao i da je problematično stajanje na stranu jednog političkog kandidata.
Pritisak tužilaštva na Okružni sud u Bijeljini
U disciplinskom postupku koji se vodi protiv Olge Pantić, suspendovane glavne tužiteljice Okružnog javnog tužilaštva u Bijeljini, svjedoci su ispričali kako je ona vršila pritisak na bijeljinski Okružni sud da odredi pritvor jednoj osobi.
Logoraši iz Sanskog Mosta sljedeće sedmice ispred zgrade VSTV-a
Sud u Moldaviji osudio učesnike kampova u BiH i Srbiji