Nedjelja, 8 marta 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

Očevici tvrde da je jedan od njih imao i nož.

U Centru javne bezbjednosti (CJB) Banjaluka su rekli da se hapšenje dogodilo 40 minuta poslije prijave te da se tužilac izjasnio da nema elemenata krivičnog djela.

Saznajemo da su uhapšeni sveštenik Bojan Pačavra i Ljubiša Božić. Protiv njih će biti podnesena prekršajna prijava zbog narušavanja javnog reda i mira. Prema pričama očevidaca, do incidenta je došlo oko 22.15 sati.

“Čuo sam da su došli sa automobilom od sveštenika i da su se parkirali u blizini džamije. Odmah su ušli u dvorište džamije i počeli da vrijeđaju i dobacuju ružne riječi vjernicima. Navodno, jedan od njih je sve vrijeme držao nož u ruci. Komšija mi je rekao da je jedan od njih pravoslavni sveštenik, ali da ne zna da li ima parohiju“, ispričao je jedan od mještana banjalučkog naselja Vrbanje.

Po njegovim riječima, prisutni su se uznemirili jer se vidjelo da su obojica bili pijani te da su strahovali da nekog ne povrijede. Dodao je da je policija pozvana nakon što su oni otišli.

Policajci su oko 23.00 sati pronašli i uhapsili Pačavru i Božića, koji su i tada bili u veoma pijanom stanju.

Najčitanije
Saznajte više
Ustavni sud odbio apelacije trojici osuđenih za ratne zločine
Ustavni sud BiH odbio je kao neosnovane zahtjeve trojice pravosnažno osuđenih za ratne zločine za donošenje privremenih mjera kojima će vratiti postupak na početak, ukinuti izdržavanja kazne zatvora te staviti van snage crvenu potjernicu.
Šta trebate znati o izvještaju o svjetskim katastrofama i dezinformacijama
Štetne informacije nisu samo tehnički problem, već egzistencijalna prijetnja humanitarnom radu, dok sposobnost humanitarnih aktera da djeluju zavisi isključivo od njihovog integriteta i povjerenja koje uživaju u zajednicama, navodi se u Izvještaju Međunarodne federacije društava Crvenog križa i Crvenog polumjeseca.
Ustavni sud BiH odbio zahtjev bivšoj sutkinji za ukidanje zabrane putovanja
Usvojena ažurirana Komunikacijska strategija VSTV-a
Optužnica protiv ruskog dobrovoljca iz Modriče vraćena na doradu