Četvrtak, 23 aprila 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

Prvostepenom presudom iz septembra 2015. godine Dulić je oslobođen optužbe da je silovao jednu osobu.

Državno tužilaštvo je uložilo žalbu na ovu presudu, kazavši da je “u prvostepenom postupku došlo do pogrešnog ili nepotpuno utvrđenog činjeničnog stanja, kao i bitnih povreda odredaba krivičnog postupka”, te zatražilo ukidanje presude i obnovu postupka.

Apelaciono vijeće je žalbu odbilo kao neosnovanu i potvrdilo prvostepenu presudu.

Na ovu presudu ne postoji pravo žalbe.

Najčitanije
Saznajte više
Dževad Avdičević ispred Suda Bosne i Hercegovine sa braniocem Ifetom Feragetom. Foto: Detektor
Avdičević i ostali: Zabrana objavljivana svjedočenja
Na suđenju za zločine počinjene na području Sapne, saslušan je svjedok Tužilaštva Bosne i Hercegovine, ali odlukom Sudskog vijeća nije dozvoljeno objavljivanje njegovog iskaza.
Ganić i ostali: Strah mladih vojnika
Na suđenju za zločine u sarajevskoj Dobrovoljačkoj ulici, svjedok Tužilaštva Bosne i Hercegovine ispričao je kako prilikom napada na kolonu 3. maja 1992. godine niko od vojnika Jugoslovenske narodne armije (JNA) nije uzvraćao vatru.
Duško Zorić: Optuženi tvrdi da je žrtva montiranog procesa
Spasojević i ostali: “Gledali kako civili prolaze”
Peulići i Đurić: Novi članovi Sudskog vijeća