Petak, 18 aprila 2025.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

Prema optužnici, nabavili su 40 kilograma marihuane radi krijumčarenja u Pulu, u više navrata u periodu od kraja 2012. do augusta 2013. godine. Pažinu je na teret stavljeno da je nabavljao drogu, a Knežević je angažovao kurire koji su marihuanu prenosili preko granice.

“Navedene radnje izvršili su najmanje tri puta”, saopćilo je Tužilaštvo BiH.

Knežević je optužen i za nedozvoljeno posjedovanje tri puške.

Najčitanije
Saznajte više
Iduće sedmice počinje suđenje za zločine u Žepču
U Sudu Bosne i Hercegovine naredne sedmice počinje suđenje šestorici bivših pripadnika Hrvatskog vijeća obrane i policije za zločine počinjene 1993. i 1994. u Žepču.
Pariz u julu dobija spomenik žrtvama genocida u Srebrenici
Spomenik žrtvama genocida u Srebrenici bit će otvoren u julu na groblju Père Lachaise u Parizu, tokom obilježavanja 30. godišnjice genocida.
Optuženi za terorizam negirao krivicu
Duraković: Pucnjava u Šapićima