Četvrtak, 26 marta 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

This post is also available in: English

Ramiću, nekadašnjem pripadniku Armije BiH (ABiH), na teret je stavljeno da je nanio jaku duševnu i fizičku bol većem broju hrvatskih civila.

Kako se navodi u optužnici, on je sa drugim pripadnicima ABiH pucao prema civilima koji su dovedeni u bazen u Gornjem Vakufu/Uskoplju, prilikom čega su hici udarali iznad njihovih glava. On ih je, prema optužnici, natjerao da plivaju u praznom bazenu i pri tom pucao u dno.

Najčitanije
Saznajte više
Još jedna presuda zbog ruskih kampova kod Banje Luke: Šest i pol godina uslovne kazne i protjerivanje iz Moldavije
Ion Chirita i Nikita Sirenko osuđeni su pred Opštinskim sudom u Kišinjevu na ukupno šest i po godina uslovne kazne zatvora zbog učešća u ruskim kampovima u BiH. Riječ je o prvostepenoj presudi na koju postoji pravo žalbe.
Preminuo optuženi za zločine u Žepču
Luka Babić, optužen za zločine počinjene u Žepču tokom 1993. i 1994. godine, preminuo je prije dva dana, potvrđeno je za Detektor iz Udruženja logoraša Žepče.
Mržnja s tribina u Širokom Brijegu posljedica nereagovanja institucija