Utorak, 28 oktobra 2025.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

This post is also available in: English

Ristanića Državno tužilaštvo sumnjiči da je, kao predsjednik Ratnog predsjedništva opštine Brčko, zajedno sa drugim pripadnicima policije i vojske, planirao, naređivao i podstrekavao progon nesrpskog stanovništva na tom području.

Kako je navedeno iz Tužilaštva BiH, istragu protiv Ristanića je započelo Haško tužilaštvo, nakon čega je predmet ustupljen Državnom tužilaštvu.

Ristanić će biti predat u Tužilaštvo BiH, koje će nakon ispitivanja odlučiti da li će zatražiti određivanje pritvora.

Najčitanije
Saznajte više
Inicijativa Majki Srebrenice da se ispred Memorijalnog centra postave nišani i za nestale u genocidu
Udruženje Pokret "Majke enklave Srebrenica i Žepa" pokreće inicijativu prikupljanja podataka o broju nestalih i neidentifikovanih osoba s ciljem izgradnje nišana za sve ubijene u genocidu u Srebrenici koji bi bili postavljeni ispred samog kompleksa mezarja.
Osman Mehmedagić: Kidanje stranica i imitiranje tuđeg rukopisa
Vještak Tužilaštva Bosne i Hercegovine utvrdio je da je su registru indexa kidane i lijepljene stranice, a da je na spornoj stranici ime optuženog Osmana Mehmedagića upisano imitiranjem tuđeg rukopisa.