Ponedjeljak, 1 decembra 2025.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

This post is also available in: English

Sudsko vijeće je saopćilo da će sredinom septembra strane u postupku i svjedoci otići na mjesto zločina, čime bi se okončalo suđenje Subotiću, nekadašnjem pripadniku Sedme muslimanske brigade Armije BiH (ABiH).
Subotić je optužen da je 26. januara 1993. godine, zajedno s drugim pripadnicima ABiH, učestvovao u ubistvima nekoliko osoba hrvatske nacionalnosti u selu Dusina.
Suđenje mu je počelo u septembru prošle godine, a brani se sa slobode.
Najčitanije
Saznajte više
Postupak protiv Debevca, Mehmedagića i Pijuka ponovo prenesen Vrhovnom sudu Federacije
Državni sud ponovno je prenio u nadležnost Posebnog odjela za suzbijanje korupcije, organizovanog i međukantonalnog kriminala Vrhovnog suda Federacije predmet protiv Ranka Debevca, suspendovanog predsjednika ovog suda, Osmana Mehmedagića, bivšeg direktora Obavještajno-sigurnosne agencije, te Milisava Pijuka, zaposlenika Suda, optuženih za više krivičnih djela, potvrđeno je za Detektor.
Simbad Bajrektarević: Naredbe i izvještaji među materijalnim dokazima Optužbe
Tužilaštvo Bosne i Hercegovine je na suđenju Simbadu Bajrektareviću, optuženom za terorizam, među materijalnim dokazima uložilo više naredbi i policijskih izvještaja.
Ustavni sud BiH odbio apelaciju optuženog za zločine u Bosanskom Novom
Obilježeno šest lokacija stradanja u BiH, Srbiji i Hrvatskoj