Nedjelja, 17 maja 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

This post is also available in: English

Apelaciono vijeće Suda BiH odbilo je kao neosnovane žalbe branilaca Mujčinovića.

On je u oktobru 2012. proglašen krivim da je, kao pripadnik “Lovačke čete” Armije BiH (ABiH) u Srebreniku, učestvovao u zlostavljanju civila srpske nacionalnosti nezakonito zatočenih u prostorijama Omladinskog doma u Rapatnici od kraja jula do sredine avgusta 1992. godine.

Odbrana je u žalbi tražila oslobađanje Mujčinovića ili novo suđenje, tvrdeći da je istraga u ovom slučaju bila iskonstruisana. 

Tužilaštvo nije ulagalo žalbu na presudu Mujčinoviću, kao ni Sulejmanu Hrustiću, koji je bio optužen za iste zločine a pravosnažno je oslobođen.

Najčitanije
Saznajte više
Kineski radnici na Komanje Brdu. Foto: Anes Asotić
Detektor objašnjava: Ko je kineski “Sinohydro” s kojim Republika Srpska želi proširiti saradnju
Ministar energetike i rudarstva Republike Srpske Petar Đokić razgovarao je s predstavnicima “Sinohydra”, kineske firme s problematičnom reputacijom.
Odgođena odluka o sukobu interesa generalnog sekretara Vijeća ministara
Komisija za odlučivanje o sukobu interesa u institucijama Bosne i Hercegovine skinula je s dnevnog reda tačku nacrta odluke o obustavi postupka protiv Roberta Vidovića, jer nije dostavljen novi materijal.
Debevec se žalio na nepropisno ponašanje uposlenika Suda BiH
Odbijena disciplinska tužba protiv sudije iz Doboja
Odstupanja prilikom dodjele predmeta putem CMS-a u Sudu BiH