Četvrtak, 14 maja 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

This post is also available in: English

Svjedok je rekao da je u septembru 1993. godine bio zatvoren u zemunici sa drugim zarobljenicima kada je pozvan da izađe. Prema riječima svjedoka, kada je rekao da nema novca i zlata, ta osoba mu je rekla da će biti ubijen.

Normal 0 21 false false false BS-LATN-BA X-NONE X-NONE 800x600

Normal 0 21 false false false BS-LATN-BA X-NONE X-NONE

Najčitanije
Saznajte više
Jasminka Knežević sa advokatom Damirom Beglerovićem ispred Posebnog odjela Vrhovnog suda Federacije BiH. Foto: Detektor
Jasminka Knežević: Prikazani razgovori TikTok profila “Spartak”
Na suđenju Jasminki Knežević, suspendovanoj tužiteljici Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu optuženoj za odavanje službene tajne, prikazana je komunikacija TikTok profila “Spartak”.
VSTV imenovao glavnog brčanskog tužioca uprkos ranijoj disciplinskoj tužbi
Visoko sudsko i tužilačko vijeća (VSTV) imenovalo je Ćazima Serhatlića za glavnog tužioca Tužilaštva Brčko distrikta, protiv kojeg je ranije odbijena disciplinska tužba za neopravdano kašnjenje u izradi odluke i neprimjerenu komunikaciju, a iz Transparency Internationala upozoravaju da način na koji je postupao u predmetima korupcije dovodi u pitanje njegovu podobnost za ovu funkciju.