Na suđenju za zločine u Goraždu i Višegradu, svjedokinja Odbrane iznijela je saznanja da se optuženi Himzo Selimović prema zarobljenicima u zatvoru u Goraždu ponašao ljudski i humano.
Na suđenju za zločine u Goraždu i Višegradu, svjedokinja Odbrane je rekla da je kroz goraždansku bolnicu prošla grupa ranjenika srpske nacionalnosti, kojima je ukazana pomoć.
Na suđenju za zločine u Goraždu i Višegradu, svjedok Odbrane je izjavio da nikada nije došao do informacije o nečovječnom ponašanju optuženog Himze Selimovića te da je od razmijenjenih zarobljenika i članova njihovih porodica čuo sve najbolje o njemu.
Na suđenju za zločine počinjene na području Goražda, Višegrada i Rogatice, vještak vojne struke je kazao da je ispitivanje ratnih zarobljenika bilo u nadležnosti Vojne policije, te da su se ispitivači za to vrijeme morali pridržavati Ženevske konvencije o zaštiti ratnih zarobljenika.
Vještak medicinske struke konstatovao je da je Ćamil Ramić, koji je optužen za zločine na području Višegrada i Goražda, imao teške tjelesne povrede kao posljedicu ranjavanja u augustu 1992. i da mu je za oporavak bilo potrebno najmanje od šest do 12 mjeseci.
Na suđenju za zločine počinjene na području Goražda, Višegrada i Rogatice, vještak vojne struke izjavio je da pomoćnik komandanta za bezbjednost nema komandnu poziciju prema vojnoj policiji i da nije nadređen njenom komandiru.
Na suđenju za zločine počinjene u Goraždu, Višegradu i Rogatici, vještak vojne struke koji je pozvan od Odbrane kazao je da Ćamil Ramić nije dobio naredbu za postupanje prema ratnim zarobljenicima.
Odbrane optuženih za zločine počinjene na području Goražda, Višegrada i Rogatice najavile su izvođenje svojih materijalnih dokaza i saslušanje svjedoka, koje će početi u septembru.
Na suđenju za zločine počinjene na području Višegrada, Tužilaštvo Bosne i Hercegovine je pročitalo iskaz u kojem je svjedok naveo da su četiri srpska vojnika zarobljena u akciji na Meremišlju.
Na suđenju za zločine u Višegradu, svjedok Tužilaštva Bosne i Hercegovine govorio je o odnosima Štaba Teritorijalne odbrane (TO) i Višegradske brigade, navodeći da je optuženi Ćamil Ramić bio pomoćnik komandanta za bezbjednost.