Na suđenju za zločine na području Višegrada, svjedok Tužilaštva Bosne i Hercegovine ispričao je kako je optuženi Ćamil Ramić ranjen kada su se sukobili u Međeđi u augustu 1992.
Na suđenju za zločine na području Goražda i Rogatice, među materijalnim dokazima Odbrane Mehmeda Dobrače su naređenja kojim se pokazuje da je komandant divizije nadređen komandiru vojne policije.
Na suđenju za zločine počinjene u Goraždu, Rogatici i Višegradu, svjedok Odbrane Mehmeda Dobrače je rekao da mu je optuženi dozvolio da na lokalitetu Kriva Draga vidi dvojicu zarobljenika, uz upozorenje da im ne smije ništa uraditi.
Na suđenju za zločine u Goraždu i Višegradu, svjedokinja Odbrane iznijela je saznanja da se optuženi Himzo Selimović prema zarobljenicima u zatvoru u Goraždu ponašao ljudski i humano.
Na suđenju za zločine u Goraždu i Višegradu, svjedokinja Odbrane je rekla da je kroz goraždansku bolnicu prošla grupa ranjenika srpske nacionalnosti, kojima je ukazana pomoć.
Na suđenju za zločine u Goraždu i Višegradu, svjedok Odbrane je izjavio da nikada nije došao do informacije o nečovječnom ponašanju optuženog Himze Selimovića te da je od razmijenjenih zarobljenika i članova njihovih porodica čuo sve najbolje o njemu.
Na suđenju za zločine počinjene na području Goražda, Višegrada i Rogatice, vještak vojne struke je kazao da je ispitivanje ratnih zarobljenika bilo u nadležnosti Vojne policije, te da su se ispitivači za to vrijeme morali pridržavati Ženevske konvencije o zaštiti ratnih zarobljenika.
Vještak medicinske struke konstatovao je da je Ćamil Ramić, koji je optužen za zločine na području Višegrada i Goražda, imao teške tjelesne povrede kao posljedicu ranjavanja u augustu 1992. i da mu je za oporavak bilo potrebno najmanje od šest do 12 mjeseci.
Na suđenju za zločine počinjene na području Goražda, Višegrada i Rogatice, vještak vojne struke izjavio je da pomoćnik komandanta za bezbjednost nema komandnu poziciju prema vojnoj policiji i da nije nadređen njenom komandiru.