Suđenje za zločine počinjene na području Prijedora je odgođeno zbog izostanka dvojice optuženih, a na ročište nisu pristupila ni dva svjedoka Državnog tužilaštva.
Na suđenju za zločine na području Prijedora, svjedokinja Državnog tužilaštva je rekla da je izvorna uloga kriznih štabova bila vojna, da bi kasnije objedinili civilnu, vojnu i policijsku vlast.
Na suđenju za zločine na području Prijedora, svjedok Odbrane Milorada Obradovića je kazao da je uvodio zarobljenike na ispitivanje u Dom kulture u Miskoj Glavi i tom prilikom nije vidio optuženog.
Na suđenju za zločine počinjene na području Prijedora, svjedok Odbrane Slobodana Kneževića je izjavio kako je optuženi mahinalno zapucao prema bjeguncu, ali da nije nišanio.
Na suđenju za zločine na području Prijedora, vještak Odbrane izjavio je da nije mogao utvrditi da je optuženi Ranko Došenović bio u Ljubijskom bataljonu.
U nastavku iznošenja nalaza i mišljenja na suđenju za zločine na području Prijedora, vještak vojne struke precizirao je da krizni štabovi nisu mogli da izdaju naređenja uz upotrebu policije i vojske, ali da su imali saradnju po drugim pitanjima.
Vještak vojne struke je, na suđenju za zločine počinjene na području Prijedora 1992. godine, rekao kako krizni štabovi nisu mogli izdavati naređenja vojnim i policijskim strukturama.
Prvi svjedok Odbrane Slobodana Taranjca, koji je sa još osam osoba optužen za zločine na području Prijedora, kazao je da nema saznanja o muškarcima u selu Miska Glava.