Državno tužilaštvo predložilo je određivanje mjera zabrane četvorici osumnjičenih za zločin protiv civilnog stanovništva na području Srebrenice i okoline, čemu su se usprotivile Odbrane.
U nastavku suđenja za pomaganje u genocidu, svjedok Državnog tužilaštva je iznio saznanja o strijeljanju u julu 1995. kod Ašimove rupe na području Šekovića.
Na suđenju za genocid u Srebrenici, svjedok Tužilaštva Bosne i Hercegovine ispričao je kako su zarobljenici iz škole u Orahovcu prebacivani na jednu livadu, gdje su ubijani.
Državni sud odredio je mjere zabrane Rajku Miliću, Milanu Tomiću, Miodragu Pavloviću i Radenku Zariću, osumnjičenim za pomaganje u izvršenju genocida u Srebrenici, potvrđeno je za Detektor.
U nastavku suđenja za pomaganje u genocidu u Srebrenici, svjedok Državnog tužilaštva ispričao je da je bio u kamionu koji je prevozio zarobljenike do klanca kod Bišine, nakon čega je čuo da je ubistva vršio “Vjetar”.
U svom posljednjem zahtjevu za prijevremeno puštanje na slobodu, ratni zločinac Radislav Krstić priznao je odgovornost za genocid u Srebrenici, ali o ovom rijetkom preuzimanju odgovornosti za zločin nije se pričalo dovoljno u Bosni i Hercegovini i Srbiji. Pitali smo pet stručnjaka zašto su političari u Republici Srpskoj i Srbiji ignorisali pokušaj pokajanja odgovornog za genocid i kako se ono može bolje iskoristiti za suočavanje s prošlošću.
Danilo Zoljić, koji je nakon izricanja pravosnažne oslobađajuće presude za genocid u Srebrenici tužio Bosnu i Hercegovinu, traži više od 45.000 maraka naknade nematerijalne štete zbog pretrpljenih duševnih bolova, povrede ugleda, časti, slobode i prava ličnosti, dok Državno pravobranilaštvo traži odbijanje tužbe.
U nastavku suđenja za pomaganje u genocidu u Srebrenici, svjedok Tužilaštva Bosne i Hercegovine ispričao je kako je Vojna policija 1995. dovezla zarobljenike do provalije kod Bišine u opštini Šekovići i kako su tu iz Vlasenice došli i Goran Višković i dobrovoljci iz Grčke.
Na suđenju za genocid u Srebrenici, svjedok Tužilaštva Bosne i Hercegovine ispričao je kako je s optuženim Mladenom Mihajlovićem došao u Orahovac i odbio zahtjev Drage Nikolića da učestvuje u strijeljanju zarobljenika.
U nastavku suđenja za pomaganje u genocidu u Srebrenici 1995. godine, svjedok Tužilaštva Bosne i Hercegovine prisjetio se ubistava zarobljenika u drugoj polovini jula kod jame u Bišini u opštini Šekovići, gdje su bili prisutni Vujadin Popović, pripadnici Vojne policije i izvjesni Grci.