Ponedjeljak, 15 septembra 2025.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

Na ročištu su se pojavili svi advokati i optuženi izuzev Hodžića, koji je prije početka suđenja kontaktirao svog advokata Edvina Agića.

“Klijent me obavijestio da se pogoršalo njegovo zdravstveno stanje, te da danas ne može pristupiti. Dostavit će i medicinsku dokumentaciju”, rekao je Agić.

S obzirom da je Hodžić bio na svim dosadašnjim ročištima, sudija Damir Arnautović je kazao da će današnje suđenje biti odgođeno, te da je nastavak planiran iduće sedmice, kada bi trebao biti saslušan vještak.

Dva svjedoka koja su danas trebala biti saslušana, svjedočit će 30. januara naredne godine.

Duraković je optužen da je pogodovao jednom autoservisu da od 2008. godine dobija poslove s Kantonalnom upravom, što je nastavio i u 2010. i 2011., iako autoservis nije ispunjavao uslove jer nije platio poreske obaveze. Durakoviću i Hodžiću se stavlja na teret da su, nakon što su saznali da se provodi istraga, organizovali zamjenu dijelova na vozilima inspekcije kako bi prikrili vrijeme proizvodnje i otežali dokazivanje krivičnog djela.

Na teret Durakoviću se stavljaju i nezakonitosti u firmi “Tri točka”, koje se odnose na prodaju starog željeza i lima, gdje je pribavljena imovinska korist od 6.000 maraka.

Duraković je optužen kao bivši direktor Kantonalne uprave, Hodžić kao referent u Upravi, Džafić kao inspektor, a Bajrić kao vlasnik automehaničarske radnje.

Najčitanije
Saznajte više
Zatražene mjere zabrane za petero osumnjičenih iz Udruženja “Panter”
Kantonalno tužilaštvo u Sarajevu je za pet članova Udruženja “Panter” osumnjičenih za više krivičnih djela, među kojima neovlašteni ulazak u dom i optičko snimanje, ucjenu i iznude, predložilo određivanje mjera zabrane napuštanja boravišta, sastajanja i komuniciranja, međusobnog kao i sa svjedocima, te obavezno javljanje u policijsku upravu.
OTVORENI POZIV: BIRN BiH traži stručnjake/stručnjakinje za pružanje usluga monitoringa i evaluacije projekta (dvije pozicije)
Balkanska istraživačka mreža Bosne i Hercegovine (u daljem tekstu: BIRN BiH) raspisuje poziv za angažman dva stručnjaka/stručnjakinje za pružanje usluga monitoringa i evaluacije (u daljem tekstu: M&E usluge).
Memić i ostali: Odgođeno suđenje zbog nedolaska optužene
Obilježavanje 32. godišnjice zločina na Uzdolu kod Prozora
U blizini Prijedora pronađeni posmrtni ostaci dvije osobe