Ponedjeljak, 3 augusta 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

This post is also available in: English

On je bio uhapšen zbog sumnje da je učestvovao u nezakonitom zatvaranju srpskih civila iz mjesta Rosulje, Mekiš, Medakovo i Raduša, nad kojima se nečovječno postupalo u maju i junu 1992. godine.

Državna agencija za istrage i zaštitu (SIPA), u sklopu akcije kodnog naziva “Ozren”, uhapsila je ovu osobu i predala je Tužilaštvu BiH.

Neke osobe iz akcije “Ozren” dovode se u vezu s akcijom u okviru koje je SIPA pronašla velike količine naoružanja.

Najčitanije
Saznajte više
OTVORENI POZIV: BIRN BiH traži stručnjaka/stručnjakinju za pružanje usluga evaluacije projekta
Balkanska istraživačka mreža Bosne i Hercegovine (u daljem tekstu: BIRN BiH) raspisuje poziv za angažman stručnjaka/stručnjakinje za pružanje usluga evaluacije.
Obilježavanje godišnjice zločina u Budimu kod Sanskog Mosta
Porodice žrtava iz zaseoka Budim kod Sanskog Mosta obilježit će 34. godišnjicu zločina sjećanjem na 14 ubijenih civila porodice Alibegović.