Četvrtak, 25 juna 2026.

This post is also available in: English

Za pogibiju devet i ranjavanje više desetina ljudi u bombardovanju naselja Tešanjka, još uvijek niko nije odgovarao. Najmlađa žrtva imala je sedam, a najstarija 68 godina. Dok roditelji ubijene djece i druge žrtve negoduju što ni nakon 16 godina nisu procesuirani naredbodavci, kao ni izvršioci zločina, u pravosudnim organima ne mogu da se dogovore ko je nadležan da završi istragu i podigne optužnicu.Gost emisije TV JUSTICE je predsjednik Visokog sudskog i tužilačkog vijeća BiH, Milorad Novković. Pitali smo stanovnike Tešnja šta misle o procesuiranju predmeta ratnih zločina pred Sudom BiH?

Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.
Saznajte više
Dario Ristić: Kako je ruski dobrovoljac iz BiH izbjegao procesuiranje za odlaske na strano ratište
Dario Ristić dobrovoljac iz Modriče u ruskoj vojsci čiji trag Detektor prati godinama, ponovo je, prema objavama s Interneta, na ratištu u Ukrajini nakon što su optužbe u našoj zemlji odbačene zbog zakona koji amnestira dvojne državljane. Sagovornici Detektora upozoravaju kako ovo nije jedini slučaj, te da bi zakon trebalo mijenjati ili donijeti mjere po uzoru na neke zemlje Evrope.