Nedjelja, 12 oktobra 2025.

This post is also available in: English

U selu Šušanj, kraj Zenice, u junu 1993. godine ubijeno je oko 20 civila hrvatske nacionalnosti. Skoro 20 godina kasnije, za ovaj zločin još uvijek niko nije odgovarao. U nekadašnjem selu, u kojem je živjelo više od 100 porodica – danas žive uglavnom starci. Oni mladji, život su potražili u Republici Hrvatskoj i zavičaj obilaze najčešće na praznik. Gost ovomjesečne emisije TV JUSTICE je tužilac Tužilaštva BiH, Munib Halilović.Pitali smo građane Zenice šta misle o procesurianju predmeta ratnih zločina pred Sudom BiH?

Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.
Saznajte više
Kako propali posao s kineskim konzorcijem na Bloku 7 utiče na poskupljenje struje
Blok 7 Termoelektrane Tuzla trebao je biti generacijski projekat. Bila bi to prva velika nadogradnja neke termoelektrane u Bosni i Hercegovini u državnom vlasništvu od kada su ovi pogoni za proizvodnju struje napravljeni prije više od 60 godina. Ali cijeli posao se pretvorio u međunarodni fijasko za BiH zbog kojeg sada postoji strah od nove velike i skupe međunarodne arbitraže koju može pokrenuti bivši kineski partner. Novi Detektor TV ispituje koliku bi cijenu BiH mogla platiti zbog ovog propusta i zašto još najmanje godinu treba da se napravi nova strategija koja treba riješiti problem nedostatka struje, poskupljenja i mogućih redukcija.
Detektor TV: Tragom ruskih milijardi u naftnoj industriji u Republici Srpskoj
Detektor TV: Šta mladi znaju o ratu u BiH i kako o njemu uče?
Detektor TV: Zbrajajući prijetnje i uvrede na Dan slobode medija