Četvrtak, 19 marta 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

This post is also available in: English

U Graničnoj policiji BiH potvrdili su za BIRN – Justice Report da je G.J. rođen u Foči, a uhapšen je na osnovu potjernice Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) Federacije BiH.

Prema nezvaničnim informacijama, G.J. se sumnjiči za ratni zločin protiv civilnog stanovništva.

Osumnjičenog G.J. će pripadnici Granične policije BiH, Jedinica Trebinje, predati Odjeljenju sudske policije Mostar na daljnje postupanje.

N.K.

———————————————————————————————–

Ovaj tekst je urađen kao dio projekta koji podržavaju građani SAD-a putem USAID-a u BiH. Za sadržaj ovog teksta je u potpunosti odgovoran BIRN i on ne mora nužno odražavati stavove USAID-a i Vlade SAD-a.

 

Najčitanije
Saznajte više
Osman Mehmedagić: Nisu pronađeni podaci pod imenom optuženog
U nastavku suđenja bivšem direktoru Obavještajno-sigurnosne agencije (OSA) Osmanu Mehmedagiću za zloupotrebu položaja, vještaci digitalne forenzike su kazali da, pretragom pojmova, nisu pronađeni podaci pod njegovim imenom.
Inicijativa Fondu PIO Crne Gore za skidanje “Viline vlasi” iz programa odmora i oporavka
Udruženje za društvena istraživanja i komunikacije (UDIK) iz Bosne i Hercegovine i Centar za građansko obrazovanje (CGO) iz Crne Gore uputile su crnogorskom Fondu penzijskog i invalidskog osiguranja inicijativu za raskid ugovora i povlačenje rehabilitacionog centra “Vilina Vlas“ kod Višegrada iz programa odmora i oporavka koju nude korisnicima prava na penziju po povoljnim uslovima.
Pašić negira tvrdnju Tužilaštva o istupu u medijima