Povratnici bošnjačke nacionalnosti, uznemireni zbog novih grafita kojima se veličaju osuđeni ratni zločinci, genocid ili šalju poruke mržnje, traže od vlasti, osim uklanjanja grafita, da prekinu kulturu nekažnjavanja.
Svjedok Državnog tužilaštva ispričao je, u nastavku suđenja za zločine na području Zvornika, kako je u maju 1992. godine u kanalu pored puta u selu Jusići vidio tijela dva odrasla muškarca.
Na suđenju za zločine na području Zvornika, četiri svjedokinje Tužilaštva Bosne i Hercegovine ispričale su kako su im u Bijelom Potoku 1. juna 1992. odvedeni sinovi i drugi članovi porodica, koje više nikad nisu vidjele žive.
Tužilaštvo Bosne i Hercegovine zatražilo je da Borislav Gligorević bude osuđen zatvorskom kaznom, bez olakšavajućih okolnosti, za višestruko silovanje počinjeno u selu Liplje kod Zvornika.
U Sudu Bosne i Hercegovine je za 25. decembar zakazana žalbena sjednica Miroslavu Markoviću, koji je u prvostepenom postupku osuđen na 13 godina zatvora zbog zločina počinjenog u selu Lokanj kod Zvornika, potvrđeno je za Detektor.
Na suđenju za zločine na području Zvornika, svjedok Tužilaštva Bosne i Hercegovine izjavio je da je bio u rovu kada se čula pucnjava i vidio dim u Jusićima, a da je poslije čuo za ubistva.
Državni sud odredio je mjere zabrane Rajku Miliću, Milanu Tomiću, Miodragu Pavloviću i Radenku Zariću, osumnjičenim za pomaganje u izvršenju genocida u Srebrenici, potvrđeno je za Detektor.
Mićo Manojlović, pravosnažno oslobođen optužbi za zločin u selu Lokanj kod Zvornika 1992., tužio je Bosnu i Hercegovinu za naknadu nematerijalne štete, dok je Državno pravobranilaštvo zatražilo odbijanje njegovog zahtjeva kao neosnovanog.
Državno tužilaštvo zatražilo je pritvor za četiri osobe osumnjičene za pomaganje u izvršenju genocida u Srebrenici tako što su, kao direktni izvršioci, sredinom jula 1995. učestvovali u ubijanju najmanje 829 zatvorenika na području Zvornika.